SevgiForum.NET  

Go Back   SevgiForum.NET > OYUN > Oyun Haberleri

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
Alt 20.05.2014
Bem_Beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye No: 915
Aldığı Beğeni : 151
Karizma Puanı: 116
Etiketle: @Bem_Beyaz
Bem_Beyaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Bem_Beyaz

Bem Beyaz SF
Topeleven Süper Taktikler Detayli Açıklama Burada

Merhaba Uzun Süredir Topeleven oyununa takılıyorum bu oyun ile ilgili tecrübelerimi burada sizinle SevgiForum.Net üyeleri ile paylaşacağım....

Alıntı:
Alıntı
4-4-2

4-4-2 taktiği top eleven’da çok güçlü bir taktik değil, savunma ve ortasaha’ya hükmedebiliyorsunuz ancak atak açısından yeterince iyi değil. Bu dizilişe karşı kazanmak için güçlü orta saha oyuncularınızın (MC) olması gerekiyor. Bu dizilişe karşı başarılı olabileceğiniz taktik, 4-5-1 V tarzıdır. DMC oyuncunuzu kırmızı ok olacak şekilde işaretleyin, aşağıda net bir şekilde görülüyor, MC oyuncularınız atağa çıktığında DMC oyuncunuz orta sahayı kapatacak ve güçlü bir atak organizasyonu sağlayacaktır.

————-ST—————

AML———————AMR

———MC——-MC———

————-DMC (KIR)—— DMC kırmızı ok olacak.

DL—- —-DC–DC———DR

Eğer maçta geriye düşerseniz ekstra avantaj sağlamak için AML ve AMR oyuncularınızı da kırmızı ok olacak şekilde ayarlayın.

Emirler

Takım Anlayışı: Ofansif
Pas Yönü: Karışık
Pres Tarzı: Kendi Sahanda (Ofsayt işaretsiz,kontra atak işaretli) veya Tam Saha (Ofsayt işaretli,kontra atak işaretli)
Top Çalma Tarzı: Normal
Pas Atma: Karışık
Markaj Tarzı: Bölgesel

Burada önemli bir nokta var, eğer kontra atak veya ofsayt taktiğini işaretlediyseniz rakibinizin AML AMC veya AMR oyuncusu olmamalı. Eğer rakibinizde bunlar varsa ikisini de işaretlemeyin.

İnsan bir damla kan ve bin endişe...
-Şeyh Sadi Şirazi

20.05.2014
Bem_Beyaz

Bem Beyaz SF

Profil Bilgileri
Aldığı Beğeni: 151
Rep Puanı: 116
Online / Ofline :

Tavsiye

Birde önemli konulardan birisi bu oyuna kendinizi kaptırıp çok para harcamayın özellikle gözlemci listesinden ilk 11 kuran arkadaşlar var. İstikrarlı ve doğru dizilişi olan bir kadro ile sizden üstün olan bir takımı bile rahatlıkla yenebilirsiniz.

İnsan bir damla kan ve bin endişe...
-Şeyh Sadi Şirazi
20.05.2014
Bem_Beyaz

Bem Beyaz SF

Profil Bilgileri
Online / Ofline :
Top eleven rakibe göre diziliş tablosu (mükemmel)

Top eleven rakibe göre diziliş tablosu (mükemmel)

Alıntı:

Arkadaşlar top eleven uzmanına sorun bölümünde en çok sorulan sorulardan birisi de rakibim şu şekilde dizilmiş ben hangi dizilişle oynamalıyım tarzında. Bu konuda uzun süren araştırmalarım sonucunda ulaştığım, ve biraz da eklemeler yaptığım tabloda, hangi takım dizilişine karşı hangi dizilişle oynamanız gerektiğinden bahsedeceğim. Bu dizilişler arasında çok az bilinen ama aslında çok etkili olan bazı dizilişler de var. Bu dizilişler herhangi bir hile ile oluşturulmuyor, tamamen oyunun bize sunduğu ve ayarlayabildiğimiz dizilişlerdir. Bu konuda bir kaç uyarı yaparak dizilişlere başlayalım bir kere bu dizilişler size yüzde yüz kazanmayı garanti etmez ve bu tablo oluşturulurken güçleri eşit olan iki takım baz alınarak yapılmıştır yani birinci seviyedeki adam bu dizilişlerle 10.seviyedeki adamı yener diye bir şey yok.
Geçelim dizilişlere:
3N yazan yer 3 merkez oyuncusunu, 3W ise sol, sağ ve merkez oyuncusunu temsil eder.
20.05.2014
Bem_Beyaz

Bem Beyaz SF

Profil Bilgileri
Online / Ofline :
Top Eleven Kullanıcısından Farklı Taktikler

Top Eleven Kullanıcısından Farklı Taktikler

Alıntı:

[TABLE]Yazı Sahibi: Tahir Bent[/TABLE]

Her kese merhaba. Uzun zamandan beri siteyi takib ediyorum ve bir yazı göndermek kararına geldim. Ben Azerbaycandan katılıyorum. Türkçemde bazı hatalarım olursa bunun için önceden özür dilerim.
Top Elevena 7 ay önce başladım. Şimdi 7. leveldeyim. 6 levelde 5 lig şampiyonluğum, birde 2 puan geride 2.liğim var. Kupada ve ŞL-dede şampiyonluğum ve 2. 3. derecelerim var. Şuan ligde 2.yim ama yine şampiyon olacağıma inanıyorum : )

Öncelikle şunu söylemeliyim ki Top 11-da maçları izlemeniz çok önemli. Kimine göre bazı maçları izlememeniz izlemenizden daha faydalıdır. Böyle durumlara bende rastladım. Mesela kupada kendimden üst levele izlediğim maçta evde 1-4 yenildim, zaten yenilirim diye deplasmandakı maçı izlemedim, ama 6-0 yenmiştim : ) Ben bunu tesadüf olarak görüyorum, onunçin bu fikre katılmıyorum pek. Maçları izlemenizi tavsiye ederim.
Şu an farklı levellerde bir kaç tane fake profilim var ve her birinde her level yeni şeyler deniyorum. Bir çok kişiye göre bir kaç taktik varki onlar en iyisidir, mesela 4-4-2, 4-1-2-1-2 dar elmas, 4-3N-3 gibi. Ama eminlikle söyleyebilirim ki, bu oyunda yenilmez taktik diye bir şey yoktur. Mesela ŞL-de 40 kalitenin 29 kaliteye kendi evinde 4-3, deplasmanda 3-2 yenildiğini gördüm. Yani rakibinize göre taktik ayarlamanız da çok önemli.
Bana göre bu oyunda en önemli şeylerden biri AMR ve AML oyuncularına sahip olmanız. AMR ve AML oyuncularınız ve etkili ST-niz varsa gol sorunu yaşamazsınız. Sistem kurarken dikkat etmeniz gereken bir şey – kanatlarda toplam 4 oyuncunuz olmalı. Çünkü etkili olan bir çok rakip zaten kanatları kullanıyor. Ve ya kanatlardan değil, ortadan oynuyorsa, siz kanatlardan oynayarak başarı elde edersiniz. Dediğim gibi bir çok taktik denedim. Ama bana göre en iyi taktikler AMR ve AML oyuncuları olanlardır.
Emrlere gelince, taktiğiniz, kaliteniz ne kadar iyi olursa osun, bana göre emrler çok büyük etken. Oynayacağınız rakibin sistemine göre ve ya genel olarak, oyuncuların hangisinin kırmızı ve ya lacivert ok olmasını kendinizin belirlemeniz lazım. Buda tecrübeyle elde edilen bir şey. Bu çok önemli, maç esnasında bunu gözlemleyebilirsiniz. Maç sayınız çok fazla değilse ofansif oynayıp, gol ve ya goller attıktan sonra normale dönebilirsiniz. Bunun dışında maç esnasında emrlerle fazla oynamanız sizin aleyhinize olabilir, çünkü siz rakibinizin sadece taktiğini görebiliyorsunuz, emrlerini değil. Sert hücumu ise tavsiye etmem pek. Çünkü oyuncuları daha fazla yorduğu gibi ofansif oyun anlayışından fazla bir artısı yok bence. Maça başladınız diyelim, işler iyi gitmiyorsa, taktik değiştirmek zorunda kalırsanız bunu ilk yarı bittiğinde kısa sürede yapmanız daha etkili olacaktır. Başta söylemiş olduğum gibi maçları izlemenizin bu ve bunun gibi artıları vardır.
Bazen sakatlık, kart cezalısı gibi durumlarda oyuncuyu uzmanlaşmadığı pozisyonda oynatmak zorunda kalabilirsiniz. Bir, en fazla 2 oyuncunuzun uzmanlaşmadığı pozisyonda oynaması takımın ve o oyuncunun performansını çok fazla etkilemiyor ama (!) bu zaman oynatmak istediğiniz mevkiye daha yakın olan oyuncuları seçin. Mesela zorunlu durumlarda DML olarak DL, DC olarak DMC, DMC olarak MC (DC de olabilir ama çoğu zaman etkisiz oluyor), ML/MR yerine AML/AMR ve ya aynı şekilde AML/AMR yerine ML/MR oyuncunuzu görevlendirebilirsiniz.
Birde çok sık sorulan sorulardan biri kalitesi yüksek olan ancak 4, 5 ve ya 6 alan, bu puanın üzerine çıkamayan oyuncularla ilgili. Hemen satmayın onu : ) Daha önce daha tecrübeli bir arkadaşımızında yazmış olduğu gibi oyuncuyu sağa, sola ve ya ortaya çekerek ve ya okunu değiştirerek farklı puanlar alıp almadığını gözlemleyebilirsiniz. Bazen bunları yapsanız dahi oyuncu yine düşük puanlar alıyor. O zaman o oyuncudan ümidinizi kesin, satın gitsin : ) Ben öyle yapmıştım, çünkü başka bir yol bilmiyorum : )
Umarım yazdıklarım faydalı olmuştur. Türkçemde hatalar varsa, bir daha özür dilerim. Sormak istediğiniz soruları cevaplamaktan memnuniyet duyarım. Saygılarımla : )
Bir önceki yazımız olan Aynı Dizilişle Oynamanın Faydaları başlıklı makalemizde top eleven aynı kadro, top eleven aynı kadronun faydaları ve top eleven diziliş hakkında bilgiler verilmektedir.
20.05.2014
Bem_Beyaz

Bem Beyaz SF

Profil Bilgileri
Online / Ofline :
A’dan Z’ye Top Eleven İpuçları

Not
A’dan Z’ye Top Eleven İpuçları

Alıntı:
Kurulduğu günden bu yana 12 milyon kullanıcı sayısına ulaşan Top Eleven için kısa kısa ipuçları ile karşınızdayız.Öncelikle Top Eleven nedir kısaca ona deyinelim. Top Eleven online ortamda oynanan ve dünya üzerinde birçok ülkeden insanların katılımıya gerçekleşen bir menajerlik oyunudur.İster kendi sitesinden isterseniz Facebook hesabınızla kayıt olup oturum açarak oyunu oynayabiliyorsunuz.
Oyunun android ve ios uygulamaları sayesinde ise dilediğiniz yerden takip edebiliyorsunuz.Oyuna ilk kayıt olduktan sonra sistem tarafından bir kadro oluşturuluyor ve 1. seviyeden oyuna başlıyorsunuz. Takımın ismi, rengi, forma seçimi tamamen sizin elinizde.Ne kadar çok maç kazanırsanız o kadar çok paranız olur, ne kadar çok paranız varsa o kadar iyi oyuncular alırsınız.
Oyuna ilk başladığınızda küçük köy stadına benzer minicik bir sahanız ve çevresinde neredeyse hiçbirşey olmayan amatör bir kulüp olarak maratona başlıyorsunuz.Gün geçtikçe ve para kazandıkça stadınızı, stadınızın çevresinde yer alan, antranman sahası, sağlık ekibi, altyapı, yiyecek içecek alım satımı, moral ve kondisyon depolanan alanları gün geçtikçe kendiniz inşaa ediyorsunuz.
Oyunda transfer yapabilmek için Transfer Yap bölmüne girip satışta yer alan futbolculara teklifler verebiliyorsunuz.Fakat oyuncuya teklif verebilmek için yeterli paranız ve tokeniniz olmanız gerekir.
Top Eleven’da Token nedir, nasıl kazanılır?
Top Eleven oyununun ödül parasına ‘ Token’ denir. Bu paralar, bir menajer olarak senin futbol dünyasına etkini temsil ederler. Bu nedenle oyun içerisinde bu paralar, avantaj elde etmek ya da gerektiğinde
daha hızlı ilerleyebilmek için kullanılır. Tokenlar oyunun bir temel parçası olduğundan, kolay kazanılmaları için elimizden gelenleri yapıyoruz.
En basit token kazanma yöntemi TV hakları sözleşmesidir. Oyuna ilk başladığında, ilk iki TV hakları sözleşmesine erişimin olacak: biri her gün hediye token verirken diğeri de hem her gün oyuna girdiğinde hem de 4 gün üst üste oyuna girince hediye tokenlar verir.Diğer iki seçenek ise bir sonraki seviyelerde mevcuttur ve daha farklı token kazanma yöntemleri sunarlar: biri takımının ligdeki başarısına göre token hediye verir, diğeri ise daha az sayıda ama bir kerede token verir.
Burda karar tamamen size kalmış, ben hergün oyunu ziyaret ediyorum zaten, 4 gün üst üste girince ekstra 1 token daha kazanmak istiyorum derseniz o seçenek sizin içi daha uygundur.Benim vaktim yok hergün oyunu ziyaret edemem, bana hergün tv sponsorluk haklarından girsem de girmesemde 1 token gelsin diyorsanız da, ilk seçenek sizin için daha uygundur.

Oymana tarzına ve şu an ki durumuna göre, bazı TV hakları sözleşmeleri diğerlerinden daha uygun olabilirler. Her gün Top Eleven oynamayabilirsin, o yüzden ” her gün bir token” seçeneği senin için uygun olmayabilir, ya da şu an bir kaç tokena daha ihtiyacın varsa dördüncü seçeneği uygulayarak bir imzayla 4 günde kullanacağın toplam 3 token elde edebilirsin. Eğer medya sponsoru imzalamadıysan, oyun sana bunu hatırlatacak ya da ”Finansman” sekmesinden ” TV hakları” na gidebilirsin.
Top Eleven’daki başka bir token kazanma yöntemi ise arkadaş davet etme yöntemidir. Arkadaşlarını oyuna davet ederek, yine tokenlar kazanabilirsin ancak arkadaşlarının gerekli adımları doğu tamamlamaları gereklidir ( mesela belli sayıda maç kazanmış olmalıdır).Aynı zamanda oyuncularını başka mnajerlere satarak da token kazanabilirsin. Bunların dışında ise android ve iOs kullanıcıları için özel ücretsiz teklifler yer almaktadır.Sponsor uygulamaları cihazınıza kurup çalıştırdığınız an o değere biçilmiş token hesabınıza yansıtılır.
Top Eleven’da en iyi oyuncu dizilimi nedir?
Top Eleven’da birçok oyuncu dizilimi mevcuttur.Burda en iyi oyuncu dizilimi ile sahaya çıkmak, maçı kazanma şansınızı bir o kadar arttırır. Tabi şunu da hatırlatalım, en iyi oyuncu dizilimi ile oynamak maçı kesin kazanacağınız anlamına gelmez, bunun için oyuncularınızı kalitesi daha önemlidir.
En iyi oyuncu dizilimini maç yapacağınız rakibe göre kendiniz belirlerseniz yararınıza olacaktır.Çünkü siz defansif bir kadroyla çıkıp, karşınızdaki rakip ofansiz bir kadroyla sahaya çıkarsa, maçı kazanma olasılığınız çok düşüktür.
Fakat öyle bir diziliş yaparsınız ki hem defansif hem ofansif oynayan takımlarada kafa tutabilir, Bu diziliş ise, 4-1-3-2 dizilişidir. Kaleci, önlerinde iki stoper, sağ ve solda iki bek, onların hemen önünde defansif orta saha oyuncusu, onun önünde üçlü ortasaha kurgusu ve ileri uçta ikili santfor şeklinde. Bu diziliş ile oynarsanız gol atma şansınız gol yemenizden daha iyi olacaktır.

Bzı tecrübeli oyuncular, sürekli aynı diziliş ve aynı oyuncular ile oynamanın daha faydalı olduğunu savunmaktadırlar, Sürekli farklı oyuncular ve diziliş ile oynamanın takımın formunu olumsuz yönde etkilediği söylenmekte.Bu durum ile ilgili bir forum sitesinde tecrübeli bir oyuncu tarafından yapılan yorum şu şekilde;
Benim takımım şu an 19. seviyede….Bu oyunda herşeyi inceden inceye düşünmenize gerek yok aslında…Yeni başlarken çok para kazanırsınız o paraları iyi değerlendirip stadyum, antrenman sahası ve akademiyi iyi geliştirin…Şu an benim stad kapasitesi 260 binde..Bilet fiyatı 40 ve stadyum doluyo…Kendi evimde oynadığım Maç başı 10-15 M arası para geliyo mağaza ürünleri satışıda dahil…İleri seviyede para çok sorun oluyo…Çünkü oyuncu fiyatı 100 M ortalama…Lig’de ilk 7 ye girsen en fazla 80 M para veriyo…Bu seviyelere gelince tokeniniz oluyor ama paranız olmuyor…Bu yüzden para harcayıp , para satın almak istemiyosanız stadı geliştirin…şu an takım 4. sırada ve bu güne kadar 5 kuruş para vermedim…Yedirmeyin paranızı bu dümbüklere…Mevcut kadronuzu en az 2 sezon bozmayın sadece takviye bir iki oyuncu alın…Arkadaşların dediği gibi aynı oyuncular ne kadar çok oynarsa o kadar güzel oluyo…
Oyuncuların yıldızları nedir, ne ifade eder, oyuncular her sezon neden bir yıldız kaybeder?
Her sezon sonunda en çok karşılaştığımız sorulardan biri ‘ Neden futbolcularım yıldızlarını kaybetti?’ sorusudur.
Sezon sonunda ligde ilk 7′ye girdiğiniz zaman, bir sonraki seviye ligine çıkma hakkı kazanırsınız. Bu durumda bir sonraki sezonda rakiplerin de yüksek seviyede olacaktır. Oyunun bu kuralında bir çok kullanıcının kafası karışır. Farkına varacağınız gibi oyuncularınızın eskiye nazaran yıldızları daha düşüktür. Yine de okunuzu yıldızın üzerine getirirseniz, futbolcunuzun eski kalitesini görürsünüz.
Yıldızlar, futbolcunuzun ligin seviyesine göre kendi kalitesini belirtmek için kullanılır. Yetenek ya da istatistik kaybetmezler ama yeni ligde, standartlar daha yüksektir ve rekabet daha zordur. Yani yıldızlar futbolcunuzun ligdeki diğer futbolculara oranla kalitesini gösteren görsel belirteçlerdir. Kendi kaliteleri aslında aynıdır, değişmez.Her menajer, seviyesi ne olursa olsun, bu futbolcunun kalitesini ‘(30)’ olarak görürler, ancak yıldızların sayısı menajerin seviyesine göre değişim gösterir.

Bir diğer yol da başka seviyedeki menajerlerin takımlarına bakmaktır. Eğer sizden bir kaç seviye üstteki takımlara bakarsanız, oyuncuların size 1 yıldızlı oyuncular gibi göründüğünü fark edersiniz. Kendinizden yüksek seviyedeki bir takıma baktığınızda, onların sizden daha fazla yıldızı olduğunu göreceksiniz. Ama bu iki menajer de kendi oyuncularını 3 veya 4 yıldızlı görürler çünkü onların lig zorluğu sizinkinden farklıdır.
20.05.2014
Bem_Beyaz

Bem Beyaz SF

Profil Bilgileri
Online / Ofline :
Top Elevenda Maç Kazanma İpuçları

[TABLE]Top Elevenda Maç Kazanma İpuçları[/TABLE]

Alıntı:
Top eleven tüm dünyada milyonlarca kişi tarafından sevilerek oynanan bir simülasyon menajerlik oyunudur. Oyun, maçlarda galibiyet, kupalarda şampiyonluk ve kulübü maddi olarak da yükseltme esasına dayanır. Oyunda başlangıçta sizlere bir futbol takımı kadrosu verilir ve bu futbolcularla yolunuza devam edersiniz ayrıca oyun içerisinde logo, iç saha ve dış sahada giymeyi istediğiniz formaları seçebilirsiniz. Oyun, sizlerin kadronuzu düzenlemeniz yani futbolcuları özel yeteneklerine ve oynayabilecekleri alanlara göre yerleştirdikten sonra ilk maçınızı bekleyebilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi; maçları izlediğinizde yani maçınız olduğunda canlı olarak maça katılırsanız %8 maç izlediğinizden dolayı topla oynama avantajı kazanırsınız. Sonuçta menajer takımının başında olmalı. Futbolcularınız maça çıkmadan önce moral ve kondüsyonlarını kontrol etmeniz gerekmektedir her futbolcunun kondisyonu en az %85 olmalıdır. Ve arkadaşlarınızın da maçlarınızı izlemesi sizin için büyük avantajlar sağlayacaktır. Ayrıca maç izlemenin diğer bir avantajı yaptığınız sponsorluk anlaşmasına göre galibiyetlerde top eleven token alabilirsiniz. Fakat bu ileriki seviyelerde sizler için yeterli olmayacaktır. Çünkü ileriki seviyelerde transfer listesinde çok zor rakipler bekliyor sizleri. Oyunda en çok dikkat edilmesi gereken şey top eleven token ları iradeli harcamak ve biriktirmektir. Oyun içerisinde kredi kartınızla top eleven token alabilirsiniz. Fakat normal oyun ücretlerine bakarak k top elevenda ücretler biraz fazladır. Bu da insanları top eleven token ve top eleven para hilesine yönlendiriyor.Blog ve forum sitelerinde dolaşırken bir çok top eleven token hilesi ve top eleven para hilesi yöntemi görebilirsiniz. Örneğin yurtdışı IP ( internet protokolü ) adreslerinden oyuna bağlanıp reklam izleyerek top eleven token ve para kazanma yolları vardır.
20.05.2014
Bem_Beyaz

Bem Beyaz SF

Profil Bilgileri
Online / Ofline :
Top Eleven Taktik

Alıntı:
arkadaşlar şu yada bu taktik değil karşınızdaki rakibin taktiği ile sizin taktiğiniz arasındaki orantı maçtaki dengenin temel taşıdır
daha sonrasında oyunu izlemeniz ve oyunu izlerken karşıdaki rakibin taktiğine göre takımı defansif-ofansif ve diğer seçimler üzerinden yönlendirmek çok önemli.(Örn : 3-4-3 oynayan bir takıma karşı kesinlikle defansif yada sert savunma oynamanız gerekir.Bu size kazandırır)
bunun yanı sıra takımın morali önemli bir etkendir.Morali düşük oyuncu kart yemeye meyillidir ve performansı düşük oynar.
Ayrıca takımı kurarken ortasahanın ilerisinde en fazla beş oyuncu olmasına dikkat edilmelidir buda takımın başarısını etkileyen faktörlerdendir.

BUNUN dışında şans olan kısımda vardır.Ligte ikinci sıradaki takımı 4-2 yendim ancak ligin sondan üçüncü takımına 2-1 yenildim bunları göz önünde bulundurmanız gerekir.

BU arada 4-4-2 oynuyorum ML ve MR oyuncularım ileriye dönük oynuyor takım anlayışım karşıdaki takıma göre defansif veya sert defansla başlıyorum(oyun içinde gol bulmakta zorlandığım zaman değiştiriyorum ofansif yada sert hucüm yaptığım oluyor) pas yönü karışık kendi sahasında pres

Dipnot : ReNeVaL

20.05.2014
Bem_Beyaz

Bem Beyaz SF

Profil Bilgileri
Online / Ofline :

oyun dr dl mr ve ml mevkilerini kanat olarak kabul etmiyor.Oyuncu değişimi talimatı verip görebilirsiniz. mr ya da ml sakatlanırsa oyun otomatik olarak mc sokar onun yerine istediğiniz kadar kanat oyuncusu ayarlayın.Oyun dml dmr amr ve aml mevkilerini kanat kabul eder.Onun için 4-4-2 klasik oynatacaksanız kesinlikle ortadan hücum edin.o zaman ortadaki 4 oyuncu da hücuma katılıyor hatta dc ler bile.
taktiğim:

sonuç:

Dipnot : chechaquo

20.05.2014
Bem_Beyaz

Bem Beyaz SF

Profil Bilgileri
Online / Ofline :
Taktik Ve İpucu

Nette çok gezindim ancak Top Eleven oyunuyla alakalı bir tek rehber bulamadımSadece token hilesi vb şeyler varBende neden kendim birşeyler karalamıyorum dedim ve başladımOrtaya bu yazı çıktıumarım beğenirsiniz ve işinizi görürEksiklikler varsa söyleyin ekliyelimAyrıca yazıda birde taktik var işinize yarar diye düşünüyorum

Facebook’un son zamanlardaki popüler oyunlarından bir tanesi olan Top Eleven hakkında bilgiler ve taktikler içeren bir yazı yazmak istedimBu konuda pek fazla bilgi yok en fazla 1-2 bilgi veren konu var bende bunlara bir yenisi eklemek sizlerinde faydalanabileceği bir yazı yazmak istedimDaha fazla uzatmadan yazı içeriğini oluşturmaya başlıyalım

Hangi Kadro Sistemini Kullanmalıyım?

4-4-2 : Bu sistem Fatih Terim’in Galatasaray’da kullandığı ve başarılı olduğu bir sistemdirTop Elevenda bu taktiği hiç kullanmadım diyebilirimEğer takımınızda bu mevkilere uygun futbolcular varsa bu sistemi kullanabilirsinizBu sistemde sağ ve sol bekler atağa destek verir ve ortasahadaki sağ ve sol açık oyuncularıyla başarılı bir kanat oyunu oynayabilirsinizAyrıca değişmeyen defans 4lüsü size büyük ölçüde fayda sağlayacaktır
4-3-3 : Şuan oyunda kullandığım sistemdirBu sistem bana başarılı sezonlar yaşattığını söyliyebilirimBu sistem size başarılı bir forvet oyunu oynatabilirBu sistemde 3lü forvetin 2si sağ ve sol kanat adamı gibi oynarUygun oyuncularla beraber sizi başarıya götürebilecek bir taktikdir
3-4-3 : Hiç kullanmamla beraber çokta başarılı bir taktik değildirGerçek futbolda pek fazla kullanılmaz
Not: Eğer ki oyuna giriş süreniz fazlaysa oynadığınız takımlara göreonların uyguladığı taktiği yenebilecek taktiklerle sahaya çıkmanız

Transferleri Nasıl Yapmalıyım?

Topelevenın önemli olaylarından biriside transfer yapmaktırHer level atlayışınızda oyunculardan bir yıldız düşerTakımınızın değerini o lige uydurmak için yeni transferler yapmanız gerekmektedirTopelevenda yeni bir oyuncu transfer etmek istiyorsanız ilk olarak yaşına ve kalitesine önem vermelisinizYaşı genç ve kaliteside yüksek olmalıEğer bu ikisi varsa birde özel yeteneği varmı diye bakmalısınızFrikik ustasıGüçlü Defans vs
Oyunda futbolcunun yaşı çok önemlidir18 – 29 yaşları arasındaki futbolcu verimli futbolcudurHele ki 25-26-27 futbolcunun takıma verdiği katkının üstün olduğu yaş aralığıdırLakin bir futbolcu 30 yaşını geçtikten sonra verimi düşer ve sakatlanma zaman aralığı azalır sık sık sakatlanmaya başlarAyrıca para kazanmak için bir futbolcu satacak olsanız 30 yaşındaki bir futbolcunun talibi pek çıkmaz ancak gelecek vaadeden bir futbolcunun alıcısı daha fazladır
Top eleven’da oyuncuyu değerli kılan bir diğer özellik ise özel yeteneklerdir Bazı futbolcuların Penaltısı Ustası Hava Hakimiyeti Korner Kullanma Frikik Ustası Penaltı Kurtarıcısı şeklinde özel yetenekleri vardır Eğer bu özelliklerden biri o futbolcuda varsa o futbolcunun hem performansı iyidir hemde transfer ücreti pahalıdır
Oyun için bahsedeceğim son özellik kalite (Yıldızlar) Eğer bir oyuncunun 1 veya 2 yıldızı var ise o oyuncu 5 para etmez İster genç olsun ister özel yeteneği olsun almayın İdeal olanları 3 4 ve 5 yıldızlılardırMantıkende baktığımızda bir oyuncunun ne kadar çok yıldızı varsa o kadar iyide performansı olur
Dip Not: ayrıca ilerleyen zamanlarda üst liglerde az kişi olduğu için oyuncu almanız da kolay oluyor

Oyuna Sık Sık Girme

Oyuna sık sık girmek sizin yararınıza olacaktırHergün girip oyuncularınıza antreman yaptırmak oyuncuların gelişimi açısından çok faydalıdırAyrıca hergün girerek oyuncuların moralikondisyonu hakkında bilgileri öğrenip bir çözüm yoluna gidebilirsinizAyrıca yazının ilerleyen kısımlarında Antreman ile ilgili bir ipucu vereceğim

Stadyum

Top elevenın bir diğer özelliğide stadyumunuzu geliştirmek ve oyunun çeşitli yönlerini etkileyen diğer tesisleri artırabilmektir
  • Stadyum görünüm
  • Stadyumun kapasitesi
  • Çim kalitesi
  • Sel ışıkları
  • Tıbbi bakım
  • Utilities
  • Otopark
  • Eğitim alanları
  • Gençlik kampı
  • Çetele
Herhangi bir yapı tamamlanana kadar kalan bina tesisin inşaat ilerleme ve bitime kalan zamanı görebilirsinizHer kalan inşaat için günde 5 jeton ile inşaat yapımı hızlandırılabilirBelirli bir tesis için bir yükseltme kilitli ise bu kilidi açmak için kendi tesislerinde kalan yükseltmeniz gerekiyor demektir Koltuk yükseltmeleri tam bir stadyum yükseltme göze alamaz eğer normalden biraz daha fazla gelir elde edebilirsiniz

Canlı Maç

Canlı maç Top elevenın en iyi özelliklerinden biridirBu özellik sizin tüm maçları canlı olarak izlemenize ve maç esnasında taktikoluşum ya da gerçek zamanlı olarak performansı düşük oyuncuları değiştirerek takımınızın maçı çevirmesine yardımcı olmanıza izin verirDoğru taktik değişikleri yapmak büyük farklar yaratabilir ve daha iyi sonuçlar almanızı sağlar

Top Eleven Oyuncu Geliştirme [İpucu]

Evet arkadaşlar yazının başlarında antreman ile oyuncu geliştirme taktiğini vereceğimi söylemiştimYazımın sonlarına gelirken bu taktiği sizlerle paylaşıyorum umarım işinizi görürVideodan herşeyi anlıyacağınızı umuyorumİyi seyirler

Dipnot :
Netten Alıntı

20.05.2014
Bem_Beyaz

Bem Beyaz SF

Profil Bilgileri
Online / Ofline :
Top Eleven Genel

Top Eleven Genel

Alıntı:

TANITIM

Facebook’un kullanımının her geçen gün daha fazla yaygınlaşmasıyla birlikte, facebook uygulamalarına özellikle de facebook oyunlarına olan ilgide büyük bir artış söz konusu. Durum böyle olunca ve yapımcıların önünde FarmVille gibi bir örnek arz-ı endam ettiğinden, artık yavaş yavaş birçok oyun türü basitleştirilerek facebook’a aktarılıyor. Bugün ise sizlerle ülkemizde de çok büyük ilgi gören bir futbol menajerlik oyunu olan Top Eleven’a bir göz atacağız.

Basit bir arayüze sahip Top Eleven’ı oynamaya başlarken öncelikle sizden takımınıza bir isim koymanız, amblem ve forma seçmeniz isteniyor. Bu basit adımları atladıktan sonra takımınızın başına geçmiş oluyorsunuz. Elinizdeki mevcut kadro çok güçlü olmasa da ilerleyen günlerde yapabileceğiniz transferlerle ve antrenmanlarla takımınızı güçlendirebiliyorsunuz.

Antrenman

Oyundaki antrenman sistemi son derece basit, oyuncularınız her 3 saatte bir %5 kondisyon kazanıyor ve 3 adet antrenman programından istediğimizi uygulayabiliyoruz.

Germe çalışması = +%10 gelişim -%3 kondisyon

Kardiyo çalışması = +%20 gelişim -%6 kondisyon

Antrenman maçı = +%30 gelişim -%9 kondisyon

Antrenman Ekranı

Antrenman sistemiyle oyuncular beceri gelişimi yani skill puanı kazanıyor. Bu puanları oyuncunun mevkisine ağılıklı olarak dağıtabiliyoruz. Örneğin bir forvet oyuncusu beceri puanı kazandığında bunu ofansif becerilere vermek her zaman en mantıklısı. Defans oyuncuları içinde , hücumun aksine, beceri puanlarını defansif becerilerde dağıtmak oyuncunuzun doğru yönde gelişmesi için yapılacak akıllı bir hareket.

Oyuncunun yeteneklerinin yer aldığı ekran.

Ayrıca Top Eleven’da oyuncuların becerilerinin yanı sıra özel yetenek kartlarıda bulunuyor. Hücum oyuncuları için “Top Sürme” ” Teke Tek Golcü” gibi özel yetenek kartları mevcutken, defansif oyuncular içinde “ Sert Savunma ” ve ” Hava Hakimiyeti ” gibi özel yetenek kartları seçilebiliyor. Bu yetenek kartları için 40 ila 50 arası bir yetenek puanı harcamanız gerekiyor. Yani antrenman yaparak kazandığınız beceri puanlarının 50 tanesini birden heba edip bu yetenek kartlarını oyuncunuzda aktif edebiliyorsunuz. Tabiki 40-50 beceri puanının birikmesi, oyuncunun yaşına göre uzun bir zamanda alabiliyor. Ayrıca oyuncular antrenmanlarda beceri puanı kazandığı gibi, oynadıkları maçlarda da bu puanları kazanabiliyor.

Transfer

Şimdi gelelim menajerlik oyunlarının en önemli kısımlarından birtanesi olan transfer sistemine. Oyunda transfer yapmak, yine oyunun diğer kısımları gibi son derece basit bir arayüze bağlanmış. Ancak transfer yaparken ” free to play ” kelimesinin, çağımızın en büyük yalanlarından biri olduğuna tanık oluyoruz ; zira transfer gerçekleştirmek için bulunduğumuz her teklifte 1 adet token kaybediyoruz. Tahmin edebileceğiniz üzere de bu tokenler oyunda gerçek parayla satılıyor. Tabiki token kazanmak için çeşitli bazı yollar var ancak doğal yollardan kazandığımız tokenlerle ( sponsorluk anlaşmalarının verdiği tokenler ) büyük çaplı transferler yapmak neredeyse imkansız. Eğer sizin teklif verdiğiniz futbolcuya, bir başka Top Eleven oyuncusuda teklif verirse, açık arttırma mantığı ile ikinci bir teklif rekabetinin içine giriyorsunuz ve her seferinde tokenlerinizi harcamak durumunda kalıyorsunuz. Bu nedenle transfer yaparken, rekabetin az olduğu sabah erken saatleri seçmek en az token sarfiyatıyla transferi yapmanızı sağlayabilir

Transfer ekranın sol kısmındaki filtreyi kullanarak aradığımız tarzda oyuncuyu kolaylıkla listeleyebiliyoruz

Transfer sistemiyle ilgili olarak son olarak değinmek istediğim nokta, ucuz fiyata çok sayıda yaşlı ve yüksek beceriye sahip oyuncu almaktansa, yüksek meblalara az sayıda genç oyuncu alıp altyapınızda yetiştirmeniz, takımınızın geleceği için yapacağınız en iyi yatırım olacaktır.

Turnuvalar

Top Eleven’da, takımınızı 3 adet turnuvaya dahil edebiliyorsunuz. Bu turnuvalar şu şekilde :

Her sezon zorunlu olarak takımınızın katıldığı Lig turnuvası,

Bir önceki ligin üst sıralarında yer alan takımların katıldığı, benzer seviyedeki menajerlerle yarıştığınız Şampiyonlar Ligi,

Yine ligin üst sıralarında yer alan takımların katıldığı ancak her seviyedeki menajerlerin yarıştığı turnuva olan Kupa mücadelesi.

Lig Tablosu

Lig müsabakasında 14 takım bulunuyor ve her takım kendi arasında ikişer kez maç yapıyor. Bu 28 maçlık maratonun bitiminde, en yüksek puana sahip takım şampiyonluk kupasını ve şampiyona verilen yüksek miktardaki para ödülünü alıyor. Ayrıca gelecek sezon için şampiyonlar ligi ve kupa vizesinide cebine koyuyor. Ligde, hergün 1 maç oynanıyor ve 28 günün sonunda, lig bitiminde o sezonda bitmiş oluyor. Ayrıca ligin istatistikler bölümünden ligin gol ve asist kralını, en iyi oynayan oyuncuyuda görebiliyorsunuz.

Şampiyonlar ligi ise 8 ayrı gruba ayrılmış 32 takımın katılımıyla oluşuyor ve 1 aylık süreye yayılan maç fikstüründe oynanıyor. Öncelikle 4′erli gruplardan çıkıp çeyrek finalden önceki son eleme grubunda, sonra da çeyrek finalden finale kadar olan maçlara çıkıyorsunuz. Tabiki eğer elenmezseniz

Kupa‘ya gelince, kupanın ön elemelerinde bile sizin 2 kat gücünüzde takımlarla karşılaşabiliyorsunuz zira kupada herhangi bir seviye sınırlaması yok. Top Eleven’ın en iyi kadrosuyla karşı karşıya gelip, 8 gol yemeniz içten bile değil. Bu nedenle kupa biraz daha eski oyunculara hitap ediyor. Yeni oyuncular, kendi seviyelerindeki liglerde şampiyon olsalar bile buradaki rakiplerle boy ölçüşemiyor.

Stadyum Geliştirme ve Ekonomi

Oyunda ekonomi 2 ana materyal etrafında toplanmış. Bir tanesi transfer kısmında söylediğim Token bir diğeri ise bildiğimiz para Top Eleven’da eğer ligi üst sıralarda bitirirsek, ilk 2 sezon hariç para anlamında herhangi bir sıkıntımız olmuyor. Kendi sahamızda olan maçlardan ufak bir tribün geliri elde edebildiğimiz gibi, kullanmadığımız oyuncuları satarakta kulübümüz için maddi kaynak sağlayabiliyoruz. Ayrıca yaptığımız TV ve Forma sponsor anlaşmalarıda bize belirli miktarlarda Token ve Para kazandırıyor. Dananın kuyruğu ise maalesef yine Token kısmında kopuyor, genellikle transfer yapmak için kullandığımız tokenleri kazanmak hayli zor. Sponsorlarımız günlük 1-2 tokeni bile bize zar zor veriyor Ayrıca kulübünüzün formasını, adını, logosunu vs. değiştirmek istersenizde sizden ücret olarak token talep ediliyor. Her ne kadar ücretsiz bir oyun olsa da tokene bu kadar bağlı olunması Top Eleven’ın en büyük eksiklerinden birtanesi.

Stadyum geliştirme ekranı

Stadımızı geliştirerek seyirci kapasitesini arttırabildiğimiz gibi, sosyal tesisler yapıp taraftarlarımızı daha mutlu edebiliyoruz. Ayrıca stadımıza ne kadar iyi bir zemin yaptırırsak, kendi sahamızda yaptığımız maçlardaki sakatlanma oranlarını o kadar azaltıyoruz. Top Eleven’da sakatlık son derece önemli bir konu, kimse kilit oyuncusunun 5 gün boyunca sakat kalıp, en azından 5-6 maç kaçırmasını istemez!

Taktikler

Belkide bu tarz bir oyunda en başta söylememiz gereken şeyi en sona bıraktığımızı farkedebilirsiniz ama maalesef bunu yapmak zorunda kaldık! Çünkü Top Eleven, taktik konusunda maalesef bize çok az seçenek ve varyason vaadediyor. Her ne kadar sahanın birçok kısmına oyuncu yerleştirip, oyun içindeki pas tercihlerine kadar ayarlıyor olabilsekte, bunların maç esnasında oyun içi dinamiklerine önemli ölçüde yansıdığını söyleyemeyiz.

Taktik ekranı.

Oyunda yaptığımız değişikliklerin, maç dinamiklerine etki etmemesinin yanında bir diğer büyük sorun, kimi zaman çok güçsüz bir takım, kendisinin 2-3 katı güce sahip bir takıma rahatlıkla 2-3 gol atabiliyor. Bu tarz ufak hatalar oyunun ilerleyen versiyonlarında muhakkak çözülecek olsada, şuanda Top Eleven oynayan oyuncuları en çok rahatsız eden şeylerin başında gelmekte.

Top Eleven sonuç olarak son derece basit bir oynanışa ve kolay anlaşılır arayüze sahip bir menajerlik oyunu. Yaklaşık 6-7 senedir online menajerlik oyunları internette ilgiyle oynansa da, Top Eleven hedefini Facebook kullanıcılarından seçerek kısa zamanda çok yüksek bir oyuncu sayısına erişmeyi başardı. Sizde günde birkaç dakikanızı alacak, kimi zaman heyecanlı maçlar karşısında terletecek, bağımlılık yaratmayacak bir tarayıcı tabanlı oyun arıyorsanız ve futbolu seviyorsanız Top Eleven’ı bir denemelisiniz!

Bol oyunlu günler dilerim

Etiketler
açıklama, burada, detayli, süper, taktikler, topeleven

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler