SevgiForum.NET  

Go Back   SevgiForum.NET > PAYLAŞIMLARIM > Üye Günlüğü

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler
1 hafta önce
mehmetaluc
Onursal Üye

mehmetaluc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Profil Bilgileri
Üye No: 5187
Aldığı Beğeni: 1343
Rep Puanı: 2029
Etiketle: @mehmetaluc
Online / Ofline :
mehmetaluc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alıntı: ησηαмє
Bu dünyanın yalnızıdır insan ve her şeyden evvel bu cümleyi kazımalıdır içine, kalbine, her zerresine varoluşunun. . .İnsan bir başınadır bu okyanusta.Ve karanlıkta dolanan bir gölge kadar görünmezdir kimi zaman hatta çoğu zaman. . . Güvenmemelidir insan,sevgisine bile insan soyunun. . ! Varlığına yanında durusuna çok da aldanmamalıdır birilerinin. . . Pek de vefalı bir varlık değildir insan. . . Pek de kıymet bilen cinsten bir varlık değildir . . . Bugün vardır ,yarın yoktur.O yüzden cokda yaslanmamalı. . . Kendinden başkasına pek de dayanmamalı insan. . . Ha dayandığı bi ağacsa kuşsa çiçekse başka. . . Fakat insan aldanmamali insan soyunun mağrur duruşuna.Üzerinde ki elinin merhametine. . . Daha sonra tokat olup da carptığın da yüzüne şaşırmamalı. . . Yalnızdır işte insan işin özü bu. . . Koşacaksa kendine koşmalı ,bulacaksa kendini bulmalı, kendini aramalı. . . Sevecekse de illa en çok KENDİNİ sevmeli . . .

BAŞKALARINI SONRA. . . BAŞKALARINI SONRA. . .
Sevecekse de illa en çok KENDİNİ sevmeli diyorsun da kardeşim tek başına yaşamıyoruz ki, zaten sevgisizlik öldürüyor tüm değerleri gönülleri bugünleri… Hatayı bulacaksa kendinde bulmalı buna eyvallah, her derde devadır Allah C.C. Kendini arayan Allah’ı bulur Allah C.C. Bulan her şeyi bulmuş olur ve o zamanda bu iman dolu gönülle dille önce kendini seveceksin imana yakışmaz. Biliyorum o sözler bunu ifade etmiyordu yazarken, ben muhabbete dâhil olmak için yazıyorum kardeşim yanlış anlaşılmasın, sizin gönül güzelliğiniz muhabbeti getirdi ortaya dâhil olayım dedim.

Önce hakka, sonra kendine koşan insan Âleme koşmakla mükelleftir ve bunun bilincindendir. İman etmek hak ile olmak bunu gerektirir lakin hani nerede? Kim bunu anlamış? Kim dertlerle yatmamış sabaha kadar deva aramış? Kim gözyaşı dökmüş? Bir kaç kişi vardır şükür oda yeter Rabbim yardımıyla.

İnsan yaslanacaksa Hakka Âlemlerin Rabbine yaslanmalı, onunla olmalı ona varmalı ona varırken âlemdekilere varmalı, koşmalı sarmalı yanında olmalı…

Dosttan bir tokat gelecekse gelsin onun kokusu güldür yanakta gül olarak açar, önce böyle dost olmalı bulunca sevinmeli yanında bulunmalı…

Şu an yatsı ezanı okunuyor Rabbim ezanın hürmetine hakkı anlatan saran kucaklayan dostları karşımıza çıkarsın diyorum, âmin.
Mehmet Aluç

1 hafta önce
ησηαмє

Sen çivisi çıkmış bu dünyada
duvara astığım en güzel fotoğrafsın.

ησηαмє - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Profil Bilgileri
Üye No: 3763
Aldığı Beğeni: 2460
Rep Puanı: 3619
Etiketle: @ησηαмє
Online / Ofline :
ησηαмє isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alıntı: mehmetaluc
Sevecekse de illa en çok KENDİNİ sevmeli diyorsun da kardeşim tek başına yaşamıyoruz ki, zaten sevgisizlik öldürüyor tüm değerleri gönülleri bugünleri… Hatayı bulacaksa kendinde bulmalı buna eyvallah, her derde devadır Allah C.C. Kendini arayan Allah’ı bulur Allah C.C. Bulan her şeyi bulmuş olur ve o zamanda bu iman dolu gönülle dille önce kendini seveceksin imana yakışmaz. Biliyorum o sözler bunu ifade etmiyordu yazarken, ben muhabbete dâhil olmak için yazıyorum kardeşim yanlış anlaşılmasın, sizin gönül güzelliğiniz muhabbeti getirdi ortaya dâhil olayım dedim.

Önce hakka, sonra kendine koşan insan Âleme koşmakla mükelleftir ve bunun bilincindendir. İman etmek hak ile olmak bunu gerektirir lakin hani nerede? Kim bunu anlamış? Kim dertlerle yatmamış sabaha kadar deva aramış? Kim gözyaşı dökmüş? Bir kaç kişi vardır şükür oda yeter Rabbim yardımıyla.

İnsan yaslanacaksa Hakka Âlemlerin Rabbine yaslanmalı, onunla olmalı ona varmalı ona varırken âlemdekilere varmalı, koşmalı sarmalı yanında olmalı…

Dosttan bir tokat gelecekse gelsin onun kokusu güldür yanakta gül olarak açar, önce böyle dost olmalı bulunca sevinmeli yanında bulunmalı…

Şu an yatsı ezanı okunuyor Rabbim ezanın hürmetine hakkı anlatan saran kucaklayan dostları karşımıza çıkarsın diyorum, âmin.
Mehmet Aluç

Teşekkürler abicim.
1 hafta önce
ησηαмє

Sen çivisi çıkmış bu dünyada
duvara astığım en güzel fotoğrafsın.

ησηαмє - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Profil Bilgileri
Üye No: 3763
Aldığı Beğeni: 2460
Rep Puanı: 3619
Etiketle: @ησηαмє
Online / Ofline :
ησηαмє isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hep de böyle olmaz mı sahi;tam mutlusundur,yolundadır her şey,hooop biri gelir,bütün neşeni umudunu,gülümsemeni silip,seni darmaduman edip,hiç bir şey yokmuş gibi karşına geçer...

Sen de o ağlamakla ağlamamak arasındaki girdapta boğulduğunla kalırsın...
6 Gün önce
mehmetaluc
Onursal Üye

mehmetaluc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Profil Bilgileri
Üye No: 5187
Aldığı Beğeni: 1343
Rep Puanı: 2029
Etiketle: @mehmetaluc
Online / Ofline :
mehmetaluc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alıntı: ησηαмє
Teşekkürler abicim.
Anlayışınız için teşekkürler ederim kardeşim,selamlarımla.

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler